Kochani miłośnicy tańca!

Mamy dla was wspaniałe wieści! Już za parę dni, nasza oferta wzbogaci się o pierwszy i jedyny we Wrocławiu kurs tańca Boogie Woogie!
Zajęcia będą odbywały się w każdy czwartek o 21:30 i można na nie dołączyć w każdym momencie. Odnajdą się na nim zarówno osoby, które tańczyły w tym, bądź podobnym stylu, jak i te, które po raz pierwszy mają do czynienia z tańcem.

 

Jak to możliwe?
Treningi prowadzone są przez dwóch instruktorów, dlatego jesteśmy w stanie jednocześnie zapewnić naukę kroku podstawowego dla osób, które przyszły pierwszy raz i naukę nowych figur dla kursantów z większym doświadczeniem. Nauka kroku podstawowego to pierwszy kamień milowy, któremu musimy stawić czoła, następnie na jego podstawie wprowadzamy przejścia i figury, a jako ostatni etap – dokładamy do całości półakrobatykę.

Zastanawiasz się, czy na pewno możesz dołączyć do grupy, która ruszyła pare miesięcy temu?
Zazwyczaj nie, ale na kursie Boogie Woogie tak! Jak napisaliśmy wyżej, obecność dwóch instruktorów pozwala nam się skupić na każdym z kursantów indywidualnie. Po pierwszych lub drugich zajęciach prawdopodobnie opanujesz krok podstawowy, który pozwoli Ci swobodnie poruszać się między figurami. To, której figury nauczysz się jako pierwszej nie ma znaczenia. Na każdych zajęciach wprowadzany jest nowy temat. Jeśli od razu go zapamiętasz i będziesz wykonywał poprawnie, na kolejnych zajęciach możesz przejść do nauki następnego tematu. Jeśli natomiast potrzebujesz więcej czasu na przyswojenie konkretnej rzeczy, a tak zazwyczaj jest, nie ma najmniejszego problemu, abyś wstrzymał się z nowościami do momentu, aż opanujesz to, co było na poprzednich zajęciach.
Podsumowując – każda para może liczyć na indywidualne podejście i dostosowanie programu nauczania do swoich własnych potrzeb.

Boogie Woogie to kurs w parze. Czy mogę zapisać się solo?
Oczywiście, możesz zapisać się z drugą osobą, ale możesz też zapisać się solo, a my zadbamy o to, aby znaleźć Ci osobę, z którą będziesz trenować.

Uwaga! Podczas naszych zajęć nie przeprowadzamy rotacji par. Z doświadczenia wiemy, że nasi kursanci przychodzą do nas głównie dla przyjemnego i aktywnego spędzenia czasu, ale również taniec jest ich pasją i podchodzą do niego ze szczególnym zaangażowaniem. Na początku kursu ustawiamy kursantów w stałe pary, aby mogli się lepiej poznać, wyczuć swoje nawyki i predyspozycje i zaufać sobie, co pozwoli im po odpowiednim przygotowaniu brać udział w pokazach i turniejach. Oczywiście nie ma konieczności wychodzenia poza salę prób, ale wszyscy doskonale wiemy, że udział w tanecznych wydarzeniach to nieopisane emocje i nawet jeśli na początku nie jesteśmy przekonani do tego, żeby ich doświadczać, to prędzej czy później po wysłuchaniu relacji koleżanek i kolegów, na pewno będziemy chcieli spróbować. 🙂 W związku z tym brak rotacji jest wskazany, szczególnie, kiedy przechodzimy do momentu, kiedy zaczynamy wdrażać akrobacje. Tutaj nie możemy sobie pozwolić na cień wątpliwości względem siebie, dlatego warto, abyśmy byli do siebie przyzwyczajeni.

Szczegóły na temat funkcjonowania kursu znajdziecie na naszej steronie internetowej pod linkiem:
https://grotesque-studio.com/kursy/boogie-woogie