Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, powstały wspaniałe szkoły tańca we Wrocławiu. Cieszyły się one niezwykłą popularnością i z każdym dniem przyciągały coraz więcej zainteresowanych mieszkańców. Przez lata swojej świetności stanowiły one nieodłączną część kultury i rozrywki na dolnym śląsku. Każde z tych miejsc oferowało coś egzotycznego, inspirowanego kulturą odległych krain.

Niestety w końcu nadeszły ciemniejsze czasy. Szkoły tańca zaczęły powstawać w każdej dzielnicy, na każdym rogu. Byłaby to bardzo dobra wieść, gdyby nie fakt, że  pionierska oferta kursów zaczęła być powielana raz, za razem. Mieszkańcy nadal lubili spędzać czas na tanecznych salach i chętnie pobierali lekcje u doświadczonych instruktorów, jednak zaczęły roznosić się wieści, że potrzebują powiewu świeżości…

Nagle jak grom z jasnego nieba spadła informacja, że coś dziwnego unosi się w powietrzu! Ktoś coś powiedział, ktoś coś usłyszał i było wiadomo, że nadchodzi moment przełomu. I nie bez powodu!

Niedługo po pierwszych wieściach, wątpliwości stało się zadość. Z odległych terenów, nikomu nieznana ale z podniesioną głową, na horyzoncie w świetle złotej godziny pojawiła się szkoła tańca Grotesque! Nadjeżdżając na śnieżnobiałym rumaku, w pędzie dzikich kopyt zachęcała, ogłaszała, zapraszała, a nawet rozdawała darmowe karnety na kursy tańca. A nie było to bylejakie kursy, o nie!

 

Groteska jako pierwsza szkoła we Wrocławiu wprowadziła szeroki wachlarz zajęć, na których można poznać i nauczyć się techniki tańców swingowych. Zajęcia przeznaczone zostały zarówno dla kobiet i mężczyzn, par i osób tańczących solo. Prowadzone są przez doświadczonych instruktorów z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Większość kursów w naszej ofercie, są to jedyne kursy we Wrocławiu, czy nawet województwie dolnośląskim. Z każdym wydarzeniem, w którym bierzemy udział organizując warsztaty, bądź robiąc pokazy, ekstremalnie zwiększa grono osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z tańcem w naszym towarzystwie oraz amatorskich i profesjonalnych tancerzy zainteresowanych rozwojem w kierunku tańców swingowych. Na dzień dzisiejszy kultura swingowa jest mało rozwinięta w naszym mieście, ale wierzymy, że nasza ciężka praca zaowocuje na taką skalę, że we Wrocławiu nie będzie już osób, które nie wiedzą co to boogie woogie, czy też charleston.